Nasza kadra

Katarzyna Zych - dyrektor przedszkola


Katarzyna ZychPraca z dzieciakami w wieku przedszkolnym jest spełnieniem moich marzeń, a także życiowym powołaniem. Od zawsze chciałam wykonywać ten zawód - stąd studia na kierunku pedagogicznym oraz, co najważniejsze, założenie własnego przedszkola. Dostrzeżenie zmian w rozwoju dziecka, jego uśmiech
i zadowolenie spowodowane pobytem w "Tęczowej Krainie" jest dla mnie najważniejsze - sprawia, że mam jeszcze większą motywację do pracy oraz jej ulepszania. Przebywanie i praca z przedszkolakami przynosi mi mnóstwo radości, wiele uczy, a także daje satysfakcję. Cieszę się, że udało mi się tego dokonać i dołożę wszelkich starań, by dzieciaki w moim przedszkolu były szczęśliwe i prawidłowo się rozwijały.

Pani Basia - nauczyciel

Pani Basia Jestem pedagogiem od dwudziestu paru lat. Pracuję
z dziećmi w wieku przedszkolnym. Lubię swoją pracę zawodową, ponieważ praca ta daje mi wielką satysfakcję, wyzwala radość, zadowolenie i uśmiech. Poprzez swoją pracę mogę kształtować zainteresowania, umiejętności postawy oraz potrzeby małego dziecka w toku jego własnej aktywności, przejawiającej się w różnych kontaktach z otaczającym światem.

Pani Marzenka - nauczyciel

Pani MarzenkaOdkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje ogromną radość i satysfakcję. Ukończenie studiów pedagogicznych z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to to, co chcę w życiu robić.Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu.W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. W swojej pracy pragnę być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu. Dołożę wszelkich starań, aby dzieci w „Tęczowej Krainie” czuły się szczęśliwe i radosne, a największą nagrodą dla mnie będzie ich uśmiech.

Pani Iza - nauczyciel

Pani IzaPraca z dziećmi daje mi mnóstwo satysfakcji i radości, motywuje do działania, a tym samym do poszukiwania nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć. Pragnę Państwa zapewnić, że moje działania, zarówno wychowawcze, jak i edukacyjne będą zawsze nakierowane na dzieci, na ich wszechstronny oraz indywidualny rozwój. Postaram się także stworzyć moim podopiecznym miłą, przyjazną atmosferę, która zapewni im poczucie bezpieczeństwa i da świadomość, że zawsze będą mogli na mnie liczyć. Dzięki różnym zabawom postaram się nauczyć dzieci samodzielności, współpracy, radzenia sobie z różnymi emocjami, a także utrzymywania porządku w sali przedszkolnej.

Pani Justynka - nauczyciel

Pani JustynkaPraca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Staram się być dla dzieci zawsze pogodna, serdeczna, godna zaufania i uśmiechnięta. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne.

 

Pani Agnieszka - nauczyciel

Pani AgnieszkaPraca nauczyciela jest dla mnie nie tylko zawodem – to moja pasja i powołanie. Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem. Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej atmosferze najłatwiej osiągać sukcesy. Widząc, jak nasi podopieczni się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wiem, że moja praca ma sens. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą, jaką można otrzymać. 

Pani Kasia - nauczyciel

Pani KasiaUwielbiam pracę z dziećmi - jest to moja pasja, która przynosi mi dużo satysfakcji, a postępy maluchów motywują mnie do rozwoju i poszukiwania nowych metod nauczania. Niezwykle ważne jest dla mnie rozbudzenie ciekawości i wyobraźni podopiecznych, natomiast punktem wyjścia w relacjach z dziećmi jest stworzenie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. Jestem osobą lubiącą nowe wyzwania, dlatego staram się, aby każdy dzień spędzony przez dziecko w przedszkolu był dla niego przyjemnością mierzoną skalą uśmiechu. Moim mottem, którym kieruję się w pracy jest myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła”. 

Pani Kamila - nauczyciel

Pani KamilaOd zawsze marzyłam, aby pracować z dziećmi. Swoją pracę z najmłodszymi zaczęłam na półkolonii oraz koloniach jako wychowawca, co pozwoliło mi się utwierdzić w przekonaniu, co chcę robić w przyszłości. Dlatego podjęłam studia na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne, a także uzupełniłam swoje kwalifikacje na studiach magisterskich na kierunku: Edukacja i Rehabilitacja dziecka z niepełnosprawnością intelektualną w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości, daje poczucie spełnienia, a także dostarcza pozytywnej energii. Zawsze staram się odkrywać indywidualną stronę każdego dziecka, poznawać je i zaspokajać jego potrzeby oraz stwarzać warunki zapewniające mu poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania. Dlaczego praca w przedszkolu? Ponieważ, ta praca daje mi ogromną satysfakcję, przede wszystkim wtedy, kiedy dzieci odwdzięczają się swoją radością, zaufaniem i miłością. To właśnie uśmiech i radość w oczach dzieci jest najpiękniejszą nagrodą, dzięki której każdego dnia cieszy się moje serce.

Pani Marzenka - pomoc nauczyciela

Pani MarzenkaDobro dziecka jest dla mnie najważniejszym
i najistotniejszym celem. Cieszę się, że dzięki pracy z naszymi milusińskimi mogę towarzyszyć im w odkrywaniu tego wszystkiego, co niesie ze sobą otaczający nas piękny świat; dzielić się z nimi swoją wiedzą i rozbudzać ich zainteresowania - cóż może być piękniejszego! W swojej pracy staram się otaczać dzieci serdecznością, troskliwą opieką i każdego dnia witać ich, płynącym ze szczerego serca, uśmiechem, bo "najważniejszym obowiązkiem wobec dzieci jest dawanie im szczęścia".

 

Pani Ania - pomoc nauczyciela

Pani Ania Praca z dziećmi to dla mnie nie tylko radość i satysfakcja ale przede wszystkim spełnienie.
Każdego dnia pomagam naszym najmłodszym w codziennych zmaganiach w „Tęczowej Krainie”, a w zmian dostaję szczery uśmiech, zaufanie, radość i najważniejsze: ich małe serduszka. Dzieci powodują, że odkrywam siebie na nowo, że dostrzegam ich małe ale jakże bardzo istotne sprawy; pomagają mi także patrzeć na świat ich oczyma. Każdy mały człowieczek jest dla mnie wspaniały, jedyny i niepowtarzalny sam w sobie, dlatego staram się każdego dnia pielęgnować to co jest w nich najcenniejsze - ich samych.

Pani Basia - katechetka

Pani Basia“Tak jak rozwój rośliny uzależniony jest od korzystnego klimatu, tak rozwój człowieka zależy od duchowej atmosfery, w której żyje”. Zostałam zaproszona do brania udziału w tworzeniu duchowej atmosfery wokół dzieci z Tęczowej Krainy. Chcę opowiadać im o pięknych dziełach Boga. Ciekawie jest rozmawiać z dziećmi o wierze. Nie znaczy to jednak, że jest to łatwe. Nie sposób przewidzieć, jaka będzie ich reakcja i jakie pytania dotyczące Boga zostaną zadane. Ale to właśnie od nich można się uczyć jak wejść do królestwa Bożego, czyli prostej, w nic nie uwikłanej miłości. Mam kilkuletnie doświadczenie katechetyczne, które na pewno wykorzystam w moich spotkaniach z dziećmi.

Pani Agnieszka - logopeda

Pani Agnieszka Pracuję z dziećmi już wiele lat. Lubię dzieci i lubię z nimi pracować. Staram się wspierać ich wszechstronny  rozwój. Pomagam pokonać trudności
w komunikowaniu się. Prowadzę zajęcia logopedyczne mające na celu stymulację rozwoju mowy . Powołując się na Juliusza Słowackiego: "Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko co pomyśli głowa".


Pani Ania
 - nauczyciel języka angielskiego

Pani Ania Jestem nauczycielką języka angielskiego z kilkuletnim stażem pracy. Pracuję z dziećmi będącymi w różnym wieku, prezentującymi różny poziom rozwoju w sferze emocjonalnej, społecznej oraz dydaktycznej. Poprzez ustawiczne doskonalenie swojego warsztatu, każdego dnia uświadamiam sobie na nowo, że harmonijny rozwój dziecka jest efektem zapewnienia mu poczucia bezpieczeństwa, indywidualizacji pracy oraz stosowania różnorodnych metod i form nauczania. Kształtowanie prawidłowych wzorców uczenia się u najmłodszych dzieci w znaczący sposób wpływa na odnoszenie przez nich sukcesów w toku ich dalszej przygody edukacyjnej, co sprawia, że codzienna praca z ciekawymi świata małymi odkrywcami jest bardzo poważnym wyzwaniem dla każdego pedagoga.

Pani Iwonka - instruktor rytmiki

Pani Iwonka Kiedy widzę radość  i oczarowanie dzieci podczas zajęć rytmiki czuje wielką satysfakcje i spełnienie. Dzieci podczas zabawy z muzyką wykazują wiele różnych umiejętności, wkładają całe serce w zabawę, taniec i śpiew. Czas spędzony z dziećmi jest dla mnie bezcenny. Ukończenie studiów pedagogiczno-artystycznych pozwala mi w pełni realizować program obejmujący rytmikę.

 

 


Pani Monika
 - instruktor tańca

Pani MonikaMagiczny urok baletu bierze się stąd, że jest on częścią świata teatru. Jest to świat wróżek, księżniczek, pięknych łabędzi, kwiatów, książąt. Dużą role pełni muzyka klasyczna, którą wykorzystuję na zajęciach. Moim celem jest rozwinięcie u dzieci pasji i radości z tańca.Taniec klasyczny doskonale wpływa na dobra postawę ciała, koordynacje, ogólną sprawność, a przede wszystkim rozwija w dzieciach wrażliwość i poczucie estetyki. Lubię dzieci i prace z nimi. Daje mi ona dużą satysfakcje, w szczególności gdy widzę, że to co robię daje maluchom radość i uśmiech.

Pani Ania - psycholog, oligofrenopedagog

Pani AniaJako psycholog na co dzień pracuję w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie zajmuję się diagnozą dzieci oraz terapią psychologiczną. Od kilku lat prowadzę zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju oraz kształcenia specjalnego, stosując różnorodne formy pracy z dziećmi (np. Metoda Dobrego Startu, Terapia Ręki, Terapia Zabawą, Arteterapia, elementy Terapii Poznawczo-Behawioralnej). Bardzo ważny jest dla mnie wszechstronny rozwój dzieci, z którymi pracuję. Podczas zajęć koncentruję się na tym, aby dzieci umiały radzić sobie z trudnościami, dbam o rozwój ich relacji z dorosłymi i rówieśnikami. Zapewniam im poczucie bezpieczeństwa, swobody, pomagam w budowaniu poczucia ich własnej wartości i pewności siebie, a także rozwijam ich samodzielność. 

Pani Mariola - oligofrenopedagog

Pani MariolaJestem pedagogiem pracującym na co dzień w Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie. Ponadto, prowadzę zajęcia indywidualne z dziećmi niepełnosprawnymi. Praca ta daje mi wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję, w przypadku nawet maleńkich postępów moich podopiecznych. Staram się tak urozmaicać zajęcia, aby były one ciekawe i interesujące, a jednocześnie, aby wpływały na wszechstronny rozwój małego człowieka. Dbam o ciepłą, serdeczną atmosferę oraz o to, aby dzieci czuły się docenione i bezpieczne. Częste pochwały "budują" je i pozwalają "znaleźć" się wśród dzieci o prawidłowym rozwoju. Zadowolenie dziecka, jego radosny uśmiech jest dla mnie najlepszą nagrodą za włożony wysiłek.

Pani Monika - logopeda

Pani MonikaJako logopeda pracuję z dziećmi od kilku lat. Każde spotkanie z dzieckiem daje mi mnóstwo radości, a nawet najmniejszy nasz wspólny sukces jest ogromną motywacją do dalszego działania. Na mojej logopedycznej drodze spotykam wiele dzieci, którym trzeba pomóc zrobić pierwszy krok w rozwoju komunikacji. To właśnie ci najmłodsi sprawiają, że terapeuta nie tkwi w miejscu, że poszukuje, ciągle się uczy. Jestem wdzięczna moim małym podopiecznym za to, że codziennie odkrywają we mnie nowe pokłady, że przypominają mi, jak to jest być dzieckiem. 

Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”                            Krosno, dnia 12.04.2018 r.

ul. Kletówki 1

38-400 Krosno

                          

 

 

REZERWACJA AUTOBUSU

 

            W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej zwracam się z prośbą
o zarezerwowanie autobusu na wyjazd przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola „Tęczowa Kraina” wraz z opiekunami.

Trasa: Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Krośnie ul. Kletówki 1  – Zagroda Edukacyjna Ranczo Pstrągowa - Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Krośnie ul. Kletówki 1

Termin: 23.05.2018 r. (środa)

Miejsce i godzina wyjazdu: Prywatne Przedszkole „Tęczowa Kraina”, ul. Kletówki 1 38-400 Krosno; godzina 08:30

Planowany czas trwania wycieczki (z drogą): ok. 5 h 30 min.

Liczba uczestników wycieczki (dzieci i opiekunowie): max 55 osób

Dane do faktury: „IDEA” Katarzyna Zych, ul. Kletówki 1 38-400 Krosno, NIP 684-241-21-20 (bardzo proszę o FV na przelew)

Telefon kontaktowy: 662 116 761 – Katarzyna Zych
                         

 

Z poważaniem

                                                                                                                           Katarzyna Zych